Dziļa muguras masāža
Dziļa muguras masāža
Muguras dziļo audu masāža ir spēcīgs līdzeklis saistaudu funkciju atjaunošanai, normalizējot visas muskuļu un skeleta sistēmas darbu kopumā. Atsevišķa pieeja dziļo audu masāžai ir saistīta ar sprūda punkta terapijas iekļaušanu. Spriedzes mazināšana no sprūda punktu veidošanās vietām palīdz mazināt sāpes un atjaunot iepriekš skarto ķermeņa daļu kustīgumu. Problēmas, kas saistītas ar muguru, iespējams, ir visizplatītākā slimība. Skeleta-muskuļu sistēmas sāpes ir tieši saistītas ar muskuļu celmu. Piespiedu statiskā spriedze ar neērtu ķermeņa stāvokli, pastāvīgas slodzes, īpaši pārmērīgas, uz atsevišķām muskuļu grupām, kļūst par visizplatītāko muguras problēmu cēloni.Muguras dziļo audu masāža aktivizē parasimpātisko nervu sistēmu, atslābinot muskuļus. Parasimpātiskā nervu sistēma izraisa organisma funkciju palēnināšanos (t.i., sirdsdarbības ātrumu un elpošanu), veicina atpūtu un atveseļošanos, kā arī koordinē imūnsistēmu. Pretēji viedoklim, ka dziļo muguras muskuļu masāžai ir aizraujošs efekts un tā izslēdz relaksāciju, tas tā nav. Ir svarīgi saprast, ka pat šāda intensīva masāža:
 1. Mazina spriedzi;
 2. Nomierinošs;
 3. Relaksējoša;
 4. nomierina prātu;
Starp šāda veida masāžas labvēlīgajām sekām ir tādas kā:
 1. Stimulē limfas plūsmu;
 2. Uzlabo venozo asins plūsmu;
 3. Toksisku vielmaiņas produktu noņemšana no audiem;

Vairāk par Myofascial (Sprūda) punktiem

Miofasciālais punkts (kontrolpunkta klīniska noteikšana). Tas ir ārkārtīgi blīvs, paaugstinātas jutības apgabals,  kas atrodas saspiestā muskuļu saišķī.
фото тригерные точки массаж
Sprūda punkti
Šāda sāpīga zona, nospiežot, var būt iemesls atspoguļotajām sāpēm, šķietami nesaistīti ar šo punktu, ķermeņa vietās. Dažādi sprūda punktu veidi:
 1. Primārā;
 2. Aktīvs;
 3. Centrālā;
 4. Atslēga;
 5. Satelīti;
Фото массаж спины Ir punkti, kas nav muskuļoti:
 1. Ādas;
 2. Saites;
 3. Periosteal;
Un daži citi. Tie jānošķir no muskuļu izcelsmes muguras sprūda punktiem. Šodien ir viens veids, kā veikt ticamu sprūda punkta diagnozi – atpazīšana ar palpāciju, spriedzes un sablīvēšanās vietām muskuļu šķiedru saišķī, ko izraisa muguras sprūda punkti.

Muguras sprūda punkta masāža

Фото массаж спины (тригерные точки)
Sprūda punktu masāža
Ietekme uz sprūda punktiem, kas noved pie tā novēršanas, tiek veikta, nospiežot tieši uz šiem “punktiem” (tā var būt sāpīga procedūra). Spiediens un mīcīšana ir vienīgais uzticamais veids, kā atbrīvoties no sprūda punktiem un mazināt  to izraisītās sāpes. Dziļo muguras audu masāža ar mājas apmeklējumu Rīgā.